Muhallebi – török “tejpuding” narancsvirágvízzel

Elkészítés: 30 perc + hűtés

Nehézségi fok: 2

Hozzávalók (4 nagy vagy 6 kis adag):

1 l kókusztej

40 g rizsliszt

30 g kókuszliszt

60 g kókuszvirág cukor vagy stevia

1 csapott teáskanál pektin

1/2 kávéskanál őrölt kardamom

2 evőkanál narancsvirág- vagy rózsavíz

1 csipet himalája só

A díszítéshez:

dió, darált vagy apróra vágott pisztácia, gránátalma mag ízlés vagy a lehetőségek függvényében

Elkészítés:

  1. Keverjük össze a rizs- és kókuszlisztet, a pektint, majd 2,5 dl kókusztejjel elegyítve keverjük simára a masszát.
  2. A többi kókusztejet egy csipet sóval és a kardamommal melegítsük fel – mikor elkezd gyöngyözni, állandó keverés mellett csorgassuk bele a lisztes masszát, és lassú tűzön sűrítsük be.
  3. A főzés végén keverjük hozzá a kókuszcukrot vagy steviát, a rózsa- vagy narancsvirág vizet, adagoljuk kis tálkákba a pudingot, és hűtsük ki.
  4. Tálaláskor szórjuk meg dióval, vágott vagy darált pisztáciával, gránátalmamaggal, vagy friss bogyós gyümölcsökkel – ezek mindegyik diétában alkalmazhatók, az eper kivételével. A tetejére tegyünk egy teáskanálnyi rózsa- vagy narancsvirág vizet is.

FONTOS! Az eredeti muhallebi fehér színű, hiszen tejből és rizslisztből készül. A képen látható változat a barna kókuszvirág cukor használatának köszönhetően karamelles árnyalatú és az eredetitől eltérően teljesen tej- liszt- és cukormentes. A hisztamin intoleranciások mellőzzék az olajos magvakat, és egyéni érzékenységtől függően a fűszerek és a narancsvirágvíz használatát. Inzulin rezisztenciások kókuszvirág-cukor helyett steviával készítsék. Az adalékanyag-mentes, illatos kókusztej és a kókuszliszt együttes használata ezek nélkül is magas élvezeti értékkel bír! Emellett fontos szempont, hogy tiszta, jó minőségű só és fűszerek kerüljenek bele.

Fotó: Bezselics-Békési Ildikó – Canon EOS M50

Bezselics-Békési Ildikó

Bezselics-Békési Ildikó (1966) – médiaszakember, író, szerkesztő
Tagja volt a TV2 alapító csapatának, a csatorna indulását követően főszerkesztőként a vetélkedő- és szórakoztató műsorok fejlesztésével foglalkozott. A Marie Claire magazin magyar kiadásának alapító főszerkesztője, ezt követően saját ötletéből indult útnak az első magyar gazdasági fókuszú női magazin, a Haszon Nőknek. 2010-ben kezdte el írni a Két cica konyhája blogot, azóta újságíróként is gasztronómiával foglalkozik. Eddig 7 szakácskönyve jelent meg: 2017-ben a BOOOK Kiadó gondozásában készült Magok a konyhában című munkájával a Gourmand World Cookbook Awards-on ezüst érmet nyert. A Szigetközben nőtt fel, a természettel és az állatvilággal való kapcsolat első helyen szerepel az értékrendjében és mindennapjaiban.

Ajánlott cikkek

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük